July 19, 2007

اوایل ژوئن اداره مهاجرت امریکا اعلام کرد کسانی که ویزای کار دارن، تایید شده که می تونن گرین کارد بگیرن ولی تو صف هستن و منتظرن (این صف ها گاهی 2 3 سال یا بیشتر می تونه طول بکشه) مجبور نیستن بیشتر از این تو صف بمونن و می تونن مدارکشون رو بفرستن. منم کلی خوشحال شدم و مدارک رو برای وکیلم فرستادم... بعد درست آخرین روز کاری ماه، اعلام کردن اگر تا آخر همین ماه فرستادین که هیچ، اگر نه باید تا اکتبر صبر کنید و بعد یه تعدادی می تونن اکتبر مدارکشون رو به اصطلاح اینوریا فایل کنن، بقیه هم می ره واسه اکتبر سال دیگه!! یا اینکه قانون باید عوض شه. خلاصه من و ناصر پدر جدمون اومد جلو چشممون تا در عرض 3 ساعت من مدارکم تکمیل شد و فرستادم... اینجوری بگم که یکی از مدارکی که لازم داشتم گواهی واکسن هایی بود که تو عمرم زدم، چون اون موقع که خبر دار شدم لازمه ساعت 3 صبح به وقت ایران بود و نمی تونستم تا صبحش صبر کنم، مجبور شدم همه رو دوباره بزنم!
بعد از این همه بدو بدو، دوباره اداره مهاجرت اعلام کرد که نه، مهم نیست که مدارک رو فرستادین یا نه، به هر حال باید تا اکتبر صبر کنین!! خیلی حال گیری بود... حالا دیشب یکی از دوستام زنگ زد که دوباره گفتن اشکال نداره، تا آخر جولای مدارکتون رو بفرستین! نمی دونم چرا اینقدر شل کن سفت کن درمیارن و سرشون با کجاشون بازی می کنه و لی باز دوباره امروز آخرین مدارک رو فرستادم تا دیگه خدا چی بخواد.

Posted by mandana at 03:57 AM | Comments (0)

July 12, 2007

متنفرم از اینکه همش در حال دویدن و عجله کردن باشم... صبح که از خونه میومدیم بیرون قرار بود فردا صبح یه سفر کاری داشته باشیم، برنامه در طول روز که شرکت بودیم عوض شد و قراره امشب 10 دقیقه به 9 پرواز کنیم... ساعت الان 5:10 دقیقه است و هنوز شرکتیم و تا خونه 20 دقیقه راه داریم و از خونه به فرودگاه نیم ساعت که با پارکینگ می شه 45 دقیقه، یک ساعت قبل از پرواز هم اگر فرودگاه نباشیم با این گشتن های امنیتی به پرواز نمی رسیم!! تازه ساک هم نبستم و قراره 2 شب هم بمونیم!

Posted by mandana at 04:44 AM | Comments (0)

July 10, 2007

اول اینکه خانوم ها و آقایونی که تو ایران طراحی گرافیک انجام می دین و از نرم افزار کورل استفاده می کنین، برین به اینجا و در کامیونیتی استفاده کننده های از کورل خودتون رو اضافه کنین. هر استفاده کننده ای که در این کامیونیتی عضو می شه، روی نقشه ی دنیا با یه دایره ی قرمز نشون داده می شه، و الان هیچ دایره ای روی ایران نیست... در صورتیکه ما کلی طراح و گرافیست خوب داریم و اغلبشون هم کورل کار هستند. نمونه اش همین رامین خودمون! البته رامین که کارش از خوب و اینها گذشته.

این هم یه سایت خیلی خیلی خوب برای کسانی که علاقه به وب گردی دارن. شما می رین وعضو می شین و " تول بار" شون رو دانلود می کنین و بعد موضوعات مورد علاقه تون رو مشخص می کنین. بعد هر وقت که روی دکمه شون کلیک کنین، به طور رندوم یه وب سایت بهتون نشون می ده که موضوعش جزو موضوعاتیه که شما از قبل گفتین دوست دارین و کاربرهای دیگه گفتن که خوبه! من موضوعاتی رو که انتخاب کردم مجسمه سازی، هنرهای تجسمی، تبلیغات، طراحی مد و عکاسی بود و سایت های خیلی خیلی باحالی رو هم تو این زمینه ها دیدم. اسم سایت هم یه جورایی بیلاخ نشون دادنه منتهی با مفهوم غربی! وقتی کسی از چیزی خوشش میاد و می خواد نشون بده که چه باحال شستش رو می بره بالا و وقتی می خواد بگه خوشم نیومد شصتش رو می ده پایین. وقتی کسی عضو می شه و "تول بار" شون رو دانلود می کنه، می تونه بگه که از هر سایتی خوشش میاد یا نمیاد. آهان اینم بگم که طبق آمار الکسا،سایتی که متعلق به آمازون هست و آمار ترافیک اینترنت رو نگه می داره، استامبل آپان یکی از 100 پربیننده ترین وب سایت های دنیا هستش.

حالا یه ذره وقت کنم میام و از سفر 2300 کیلومتری ای که با ماشین رفتیم می نویسم.

Posted by mandana at 10:50 PM | Comments (0)