November 12, 2007

دیشب چند تا از دوستامون اومده بودن پیشمون، از جمله احمد کیارستمی که از نزدیکترین دوست های ناصر بوده و هست. من هم نزدیک 3 ساله که می شناسمش، خیلی هم دوستش دارم، خیلی هم براش احترام قائلم و باور دارم که یکی از تیزبین ترین و صریح ترین و آدم ترین کسانی هست که می شناسم... خیلی خیلی هم باهوش و نکته سنجه. احمد یه مدتی هم مدیر کیوسک بود و چند تا از پربیننده ترین کلیپ های کیوسک رو هم اون ساخته مثل عشق سرعت که با نسخه ی زیرنویس دارش حدود 360 هزار بار دیده شده، و پر بیننده ترین کلیپ در یوتیوب بین تمام کلیپ های ایرانی و غیرایرانی هستش.
حالا همه ی اینا رو گفتم چون ناصر بهم این یادداشت رو توی ایرانیان دات کام نشون داد که یه مصاحبه است با احمد و بعد کامنت هایی که مردم گذاشتن. با اینکه دیده بودم مردم تو وبلاگستان کامنت های بدوبیراه برای همدیگه می گذارن، اما این یکی دیگه نوبر بود... به معنای واقعی کلمه یه سری با شر و ور گفتن عقده گشایی کردن. اینجور وقت ها واقعا خجالت می کشم از ایرانی بودن خودم، از اینکه انقدر پر از عقده هستیم و حقیر و حسود. جالبه بیشتر کامنت ها رو هم ایرانی های خارج از ایران گذاشتن، کسانی که یحتمل مدت طولانی تری از من اینجا زندگی کردن، و حداقلش اینه که تحت فشار نیستند که بگی خوب فشار شدید حکومت و از این بهانه ها که خیلی ها میارن باعث شده که طرف احساس عقده بکنه. نمی دونم واقعا چه مرضیه که نمی تونیم بهتر از خودمون رو ببینیم و اگر فکر کنیم یکی از ما خوش تیپ تره، باحال تره، بچه معروف تره، جای بهتری زندگی می کنه، یا اصلا آقاجون خوش شانس تره، حتما وظیفه ی خودمون می دونیم که بهش بدوبیراه بگیم... همه هم که ماشااله اینجور وقت ها روانشناس، روانکاو، منتقد ادبی هنری، جامعه شناس، متخصص امور فرهنگی، فیلمشناس، خلاصه همه کاره هستیم دیگه.
حالم بهم می خوره واقعا... و درست شدنی هم نیست اوضاع. فکر کنم فقط اگر یکبار دیگه کسی از ایرانی های خارج از ایران از این حرف ها بزنه که بچه هایی که تو ایرانن نمی دونن و چنین هستند و چنانند چون هنوز توی ایرانن، بزنم توی دهنش! تو ایران مشنگ داریم خارج از ایران هم. مشکل از جای دیگه است.

پی نوشت: خیلی پراکنده شد، چون واقعا عصبانی هستم... و ایمان دارم که کسانی که در مورد احمد مزخرف گفتن در خوشبینانه ترین حالت نمی شناسن این آدم رو و مزخرفات بقیه رو تکرار می کنن و بقیه هم از روی حسادت حرف زدن. و در مورد احمد واسه آدم های حسود مورد برای حسادت کردن خیلی زیاده!

Posted by mandana at 01:54 AM | Comments (0)

November 02, 2007

عکس های من از کنسرت گروه دستان و سالار عقیلی در بی بی سی
عکس های من از کنسرت مامک خادم در بی بی سی

فکر کنم لینک عکس های کیوسک رو قبلا گذاشته بودم، اما مطمئن نیستم...

این یکی یه مقدار قدیمی تره، اما کیفیت عکس هاش رو دوست دارم، بزرگداشت محمود ذوالفنون در قصر هنر سن فرانسیسکو
و اینم یه مجموعه عکس از کنسرت های مختلف از هنرمندانی که موسیقی پاپ کار نمی کنند!!

همه ی این لینک ها رو گذاشتم که بگم ... بگذریم، مهم نیست.

Posted by mandana at 05:06 AM | Comments (0)